O koupališti
Užijte si vodní radovánky na koupališti Malvíny v Třešti, kde se voda čistí pouze přírodní cestou. Připravena je zde pro vás jak plavecká, tak neplavecká část, vodní chrliče, skluzavka nebo hřiště na plážový volejbal.
biotop, koupaliště, koupaliště Třešť, koupání Vysočina, koupaliště Jihlavsko
15343
page-template-default,page,page-id-15343,bridge-core-1.0.5,,boxed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-21.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

CO VÁS ZAJÍMÁ O KOUPALIŠTI MALVÍNY

prirodni-koupaliste-malviny-trest-foto-6-martin-cap

Přírodní koupaliště Malvíny najdete v šestitisícovém městečku Třešť, které leží na půli cesty mezi krajským městem Jihlavou a historickou Telčí. Areál koupaliště se rozkládá na ploše o rozloze 1,5 hektaru, přičemž vodní plocha zaujímá téměř 3500 metrů čtverečních.

 

Koupací plocha je rozdělena na plaveckoumělkou část. Součástí mělké části je 40 centimetrů hluboké brouzdalištěneplavecká část s hloubkou do 1,2 metru. U plavecké části dosahuje hloubka 2,6 metru. Areál koupaliště je připraven denně přivítat až 600 návštěvníků.

prirodni-koupaliste-malviny-trest-hriste-volejbal

K létu patří koupání a ke koupání zábava. To víme i my, a proto na koupališti najdete šestimetrovou skluzavku, dva vodní chrličevodní hřib. V areálu je připraveno pro nejmenší návštěvníky také dětské hřiště a pro ty větší a dospělé pak hřiště na plážový volejbal. Areál koupaliště bude v následujících letech co do vybavenosti ještě rozšiřován, abyste měli ještě více možností, jak trávit svůj volný čas.

 

V těsné blízkosti koupaliště je odstavná plocha, kde může během dne stát až necelá stovka automobilů. V areálu jsou k dispozici WC, venkovní převlékárny, přebalovací pulty, stojany na kola a lavičky. V dnešní době je pak už samozřejmostí Wi-Fi připojení zdarma. Za poplatek si můžete půjčit lehátko a slunečník.

Hand holding an ice cream cone, narrow depth of field

Pokud vás během vodních radovánek přepadne žízeň nebo hlad, můžete navštívit občerstvení, které se nachází přímo v areálu koupaliště. To má v nabídce širokou nabídku nápojů, mezi nimiž nechybí osvěžující lokální limonády, ledová tříšť či míchané drinky. V horkých letních dnech nemůže chybět ani točená zmrzlina.

 

Věříme, že mnohé návštěvníky potěší nabídka gyrosu, utopenců, nakládaného hermelínu a křupavých bramborových spirál. K odpolední kávě se pak skvěle hodí oblíbené palačinky z tenkého těsta, které se tady připravují hned v několika variacích.

koupaliste-malviny-trest-foto-4-martin-cap-cisteni

Zajímá vás, jak funguje přírodní koupaliště? Přírodnímu koupališti se běžně říká také biotop. Rozdíl mezi ním a klasickým koupalištěm je v tom, že se snaží o zachování biologické rovnováhy ve vodě. Jeho základ tvoří přírodní systém, který využívá k čištění vody rostliny. Jedná se o mikroorganismy a bakterie žijící ve štěrku a na kořenech vodních rostlin. Každý biotop má dvě části, a to část, ve které se lidé koupou, a část, kde se čistí voda. Žádné dezinfekční nebo chemické prostředky tak nejsou potřeba. Voda je tím pádem vhodnápro alergiky.

 

Výhodou přírodních koupališť je také to, že jejich údržba je levnější než u chemicky udržovaných bazénů. Zároveň se díky biologickému způsobu čištění šetří voda, jelikož ta se doplňuje jen minimálně. V neposlední řadě působí v okolní krajině přírodní biotop mnohem přirozeněji než jeho betonový kolega.