O koupališti

CO VÁS ZAJÍMÁ O KOUPALIŠTI MALVÍNY

prirodni-koupaliste-malviny-trest-foto-6-martin-cap

Přírodní koupaliště Malvíny najdete v šestitisícovém městečku Třešť, které leží na půli cesty mezi krajským městem Jihlavou a historickou Telčí. Areál koupaliště se rozkládá na ploše o rozloze 1,5 hektaru, přičemž vodní plocha zaujímá téměř 3500 metrů čtverečních.

 

Koupací plocha je rozdělena na plaveckoumělkou část. Součástí mělké části je 40 centimetrů hluboké brouzdalištěneplavecká část s hloubkou do 1,2 metru. U plavecké části dosahuje hloubka 2,6 metru. Areál koupaliště je připraven denně přivítat až 600 návštěvníků.

prirodni-koupaliste-malviny-trest-hriste-volejbal

K létu patří koupání a ke koupání zábava. To víme i my, a proto na koupališti najdete šestimetrovou skluzavku, dva vodní chrličevodní hřib. V areálu je připraveno pro nejmenší návštěvníky také dětské hřiště a pro ty větší a dospělé pak hřiště na plážový volejbal. Areál koupaliště bude v následujících letech co do vybavenosti ještě rozšiřován, abyste měli ještě více možností, jak trávit svůj volný čas.

 

V těsné blízkosti koupaliště je odstavná plocha, kde může během dne stát až necelá stovka automobilů. V areálu jsou k dispozici WC, venkovní převlékárny, přebalovací pulty, stojany na kola a lavičky. V dnešní době je pak už samozřejmostí Wi-Fi připojení zdarma. Za poplatek si můžete půjčit lehátko a slunečník.

Hand holding an ice cream cone, narrow depth of field

Pokud vás během vodních radovánek přepadne žízeň nebo hlad, můžete navštívit občerstvení, které se nachází přímo v areálu koupaliště. To má v nabídce širokou nabídku nápojů, mezi nimiž nechybí osvěžující lokální limonády, ledová tříšť či míchané drinky. V horkých letních dnech nemůže chybět ani točená zmrzlina.

 

Věříme, že mnohé návštěvníky potěší nabídka gyrosu, utopenců, nakládaného hermelínu a křupavých bramborových spirál. K odpolední kávě se pak skvěle hodí oblíbené palačinky z tenkého těsta, které se tady připravují hned v několika variacích.

koupaliste-malviny-trest-foto-4-martin-cap-cisteni

Zajímá vás, jak funguje přírodní koupaliště? Přírodnímu koupališti se běžně říká také biotop. Rozdíl mezi ním a klasickým koupalištěm je v tom, že se snaží o zachování biologické rovnováhy ve vodě. Jeho základ tvoří přírodní systém, který využívá k čištění vody rostliny. Jedná se o mikroorganismy a bakterie žijící ve štěrku a na kořenech vodních rostlin. Každý biotop má dvě části, a to část, ve které se lidé koupou, a část, kde se čistí voda. Žádné dezinfekční nebo chemické prostředky tak nejsou potřeba. Voda je tím pádem vhodnápro alergiky.

 

Výhodou přírodních koupališť je také to, že jejich údržba je levnější než u chemicky udržovaných bazénů. Zároveň se díky biologickému způsobu čištění šetří voda, jelikož ta se doplňuje jen minimálně. V neposlední řadě působí v okolní krajině přírodní biotop mnohem přirozeněji než jeho betonový kolega.